Дизайн ванної кімнати


Раніше, отримуючи квартири з ванними кімнатами та туалетами стандартних розмірів, а іноді навіть обє'днаними, ми рідко замислювалися про таке поняття, як дизайн ванної кімнати. Але все змінюється і сьогодні під час купівлі квартири, ми звертаємо увагу не тільки на розміри і планування кімнат, кухні чи балкона. Нас цікавить і ванна кімната. Сучасна людина розуміє, що їй необхідно мати і сучасну ванну. На Заході до цієї думки дійшли вже давно. Розробка дизайну та інтер'єра ванної кімнати є пріоритетним і вигідним напрямком для сучасних дизайнерів, а кількість ванних кімнат безпосередньо залежить від кількості кімнат у квартирі або будинку. Ми на жаль не так давно почали розуміти, що ванна кімната має не тільки банно-пральне призначення. Ванна є особливим місцем у квартирі. Вона дає можливість отримати заряд енергії перед важким робочим днем, а ввечері допоможе розслабитися, усамітнитися та відпочити. У ванній кімнаті наш день починається, в ній він і закінчується. Саме тому, створюючи дизайн ванної кімнати, необхідно ретельно продумати не тільки загальний вигляд приміщення, але й підібрати відповідні предмети інтер'єра, меблі, декоративне оздоблення, сантехніку, освітлення, аксесуари.
Дуже важливо правильно облаштувати ванну кімнату. Навіть якщо вона і невелика за розмірами, необхідно обладнати ванну максимально зручно і практично, не забуваючи про створення красивого інтер'єра. Тоді її відвідування допоможе вам не тільки відновити життєву енергію, але й іноді відчути себе відпочиваючим на курорті.Вибір дизайну ванної кімнати повністю залежить від вас і вашого світовідчуття. Дизайн ванної можна зробити таким, щоб він був стилістично єдиним з іншими приміщеннями у квартирі, а іноді краще, щоб він повністю відрізнявся від загального дизайну. Важливу роль тут відіграють як площа, так і форма самої ванної кімнати, але завдяки розробкам сучасних дизайнерів, можна вибрати саме такий стиль, який вам до душі.
Якщо ви вирішили оформити ванну кімнату в класичному стилі, то стіни необхідно облицьовувати мармурової плиткою, а меблі підібрати з натурального каменю такі, щоб їх рисунок і колір відповідали оздобленню стін. Колір плитки можна вибрати на свій смак. Обов'язковим елементом класичного стиля є використання таких матеріалів, як граніт або мармур. Наприклад, популярні зараз мармурові стільниці вдало поєднуються з меблями світлих тонів. До цього стиля підійде і венеціанська штукатурка, яка імітує натуральний камінь. Однак такий дизайн виглядатиме дійсно стильно і красиво тільки у ванних кімнатах великих за розміром. Оформлення в сільському стилі (кантрі) дозволяє вживати натуральні матеріали з елементами нескладного оздоблення ручної роботи. Широко використовуються плетені меблі, зроблені з матеріалів, стійких до підвищеної вологості. Атмосфера старовини створюється за допомогою ретростиля. В оздобленні стін переважає дерево світло-коричневих тонів або червоне, а також меблі, виготовлені з різних порід дерева. Будь-які предмети старовини, пов'язані з ванною, чудово підкреслюватимуть обраний стиль. Великі можливості поекспериментувати дає етнічний стиль. Ванна кімната опоряджується деревом або натуральним каменем, бажано сірого або коричневого відтінку. В оформленні застосовуються в основному природні матеріали. Сучасні технології та оздоблювальні матеріали дозволяють під час облаштування ванної кімнати здійснити будь-які фантазії.
Сучасні дизайнерські ідеї не залишили осторонь і умивальники. Безліч форм: від круглих до кубічних, від звичайних чаш до мармурових стільниць – вражає уяву споживача. Однак все різноманіття умивальників об'єднується в декілька груп за способом установлення і кріплення. Умивальники можуть встановлюватися на підставках, п'єдесталах, тумбах, кронштейнах, а також на полицях, які кріпляться до стіни.
На кронштейнах кріпляться звичайні раковини, до яких ми давно звикли. Якщо раковина кріпиться на кронштейнах, то сифон і вся система зливу знаходяться на очах. Раковина з п'єдесталом (тюльпан) дає можливість заховати сифон і всі водопровідні труби, зробивши ванну кімнату затишною і красивою. Сьогодні майже всі, хто виготовляє санкераміку, випускають раковини з п'єдесталами, які користуються великим попитом. Існує ще один, досить практичний спосіб установлення умивальника – на підвісний полиці. Полка виконує роль кронштейна, приймаючи на собі все навантаження. Також на ній можна розставити різні туалетні приналежності. Якщо зробити полку двоповерховою, то вона не тільки закриє зливну систему, але й може бути використана для зберігання миючих засобів, рушників та всілякого туалетного приладдя.
Місце в проміжку між звичайними раковинами та раковинами з п'єдесталом, зайнято раковинами з напівп'єдесталом. Таку раковину можна встановити тільки тоді, коли зливна система кріпитися в стінку ванної кімнати, а відведення зливу розташовано точно на потрібній висоті. Такий спосіб кріплення повністю закриває сифон, що, звичайно, робить приміщення ванни більш затишним.
Раковини для ванних кімнат випускаються виробниками в 2-х варіантах. Перший варіант передбачає отвір, в який встановлюється змішувач. У другому варіанті будь-які отвори відсутні. Перший варіант призначений для стандартних ванних кімнат, в яких використовується один змішувач і для раковини, і для ванни. Коли ви встановлюєте окремо змішувач для ванни та окремо змішувач для умивальника, то краще купувати другий варіант – без отвору.
Якщо до дизайну вашої ванної кімнати підійде скляна раковина, то вибирайте матову, і тоді ванна вийде дуже ефектною, а якщо вам більше підходить камінь, то раковина буде не тільки красивою, але й практичною. Оскільки сантехніку ми змінюємо не дуже часто, а зустрічаємося з нею постійно, то під час покупки змішувачів, ванни і раковини необхідно ретельно продумати дизайн ванної кімнати. Слід пам'ятати, що, розміщення сантехнічного обладнання, прив'язане до місцезнаходження стояків і розведення трубопроводів з холодною та гарячою водою.
Типові квартири, які в основному будувалися донедавна, мають ванну кімнату і туалет невеликі по площі. Щоб приміщення якось збільшити, ванну кімнату об'єднують з санвузлом. Незважаючи на те, що це рішення не завжди зручне, в деяких випадках воно може бути оптимальним. Сучасна сантехніка дає можливість розміщувати раковину і унітаз на загальній перегородці, але з різних боків. Це, по-перше, дозволяє заощадити простір, а, по-друге, створює зонування санвузла. Перегородкою, навіть прозорою, можна розділити раковину та ванну або душову кабіну і раковину, створивши дві різні зони. Перевагою перегородки є також можливість надійно сховати всі трубопроводи. Розділяти простір можна також різними шафами, ширмами або за допомогою оригінального освітлення. Непогані можливості відкриваються завдяки кутовим рішенням. Якщо в кутку встановити пральну машину, а над нею невеликий кутовий ящик, то на вільному місці можна розмістити додаткове сантехнічне устаткування.

Немає коментарів:

Дописати коментар